Objednávka zájezdu

  1. Online přihlášení zájezdu zde na webu – Návod ZDE
  2. Telefonicky u cestovní kanceláře EMMA, Brno – tel. +420 542 214 343
  3. Osobně v prodejně cestovní kanceláře EMMA – Brno, Kozí 10
  4. U provizních prodejců cestovní kanceláře EMMA Brno

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – již více než 20 let připravujeme zájezdy pro Vás - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy

Přes Jónské moře k perlám Balkánu

KORFU • ACHILLION • IOANNINA • KOZANI • OHRIDSKÉ JEZERO • OHRID • SKOPJE • BĚLEHRAD

<
>

Termíny a ceny

Sleva za včasný nákup je 4% ze základní ceny do 28.2.2018, max. 2 000 Kč/os.
Sleva se vztahuje jen na zájezdy z katalogu Ponávací zájezdy 2018 delší než dva dny mimo exotiky. Pokud se sleva na zájezd vztahuje, je již v tabulce odečtena.
Sleva pro stálé zákazníky je o 2% vyšší, max. výše slevy je 2 000 Kč/os. Uplatňuje se zaškrtnutím slevy v objednávkovém formuláři.
Sleva pro seniory nad 60 let je 5% ze základní ceny, max. 2 000 Kč/os., platí na zájezdy do 30.6.2018 a po 1.9.2018. Uplatňuje se zaškrtnutím slevy v objednávkovém formuláři.

 -
 -
Nahrávám…
Konstantní příplatky
Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 2990
+ Kompletní tabulka katalogových cen
Konečné ceny včetně poplatků
1. a 2. osoba na pokoji 3. osoba na přistýlce
termín polopenze polopenze
27.09.2018- 06.10.2018 20 490,- 19 990,-
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.

Program zájezdu

1. den:

Odlet z Brna, Prahy, Ostravy na Korfu, transfer do hotelu 3* s bazénem, ubytování, večeře.

2. den

Celodenní volno a možnost koupání, večeře.

3. den:

Po snídani se výlet do hlavního města Korfu. Zastavíme se u letního zámečku Achillion, který si nechala postavit rakouská císařovna Alžběta, zvaná Sissi. Potí přejedeme poloostrov Kanoni s výhledem na Myší ostrov a klášterní ostrůvek Vlacherna, ale i na celou dráhu. Uvidíme palác Mon Repos, v jehož zahradách se nachází ruiny 3 starověkých chrámů. Projdeme se po největším řeckém náměstí Spianada s mnoha historickými budovami a zastavíme se u pravoslavného kostela sv. Spyridiona, kde se v kapli nachází ostatky tohoto světce. Ve volném čase si můžeme jako správní Řekové vychutnat odpolední kávu na náměstí Spianada, které je lemováno budovami s romantickým podloubím Liston z dob Napoleona, jež velmi připomínají pařížskou Ru Rivoli, nebo se věnovat nákupům. V pozdním odpoledni návrat na ubytování, večeře.

4. den:

Po snídani se přeplavíme trajektem do Igoumenitse. Dálnicí Egnatia, jež nese název po římské cestě spojující Jónské a Egejské moře, přijedeme do Dodóny (UNESCO), kde se v nádherné krajině nachází nejstarší řecká věštírna. Ve 2. tisíciletí před Kristem sem putovali věřící, aby jim kněží předvídali budoucnost. Uvidíme i divadlo pro 18.000 diváků. V 6. století odešli obyvatelé k jezeru Pamvotis a založili zde město, které bude našim dalším cílem. Univerzitní město Ioannina nás překvapí živou a příjemnou atmosférou. I my si vychutnáme frappé v jedné z mnoha restaurací a kaváren u jezera. Projdeme se historickou čtvrtí na poloostrově Pamvótis, v níž se mísí balkánská a turecká architektura. Pevnost Kástro je obehnána hradbami a nachází se zde i mešita, v níž je uloženo bezhlavé tělo Ali Paši Tepelenského vládce krutého, leč schopného. Ubytování, večeře.

5. den:

Po snídani budeme pokračovat e na sever po dálnici Egnatia s nádhernými výhledy na pohoří Pindos i na úrodná pole a vinice thesalské nížiny. Zastavíme se v hlavním městě západní Makedonie Kozani. Po překročení makedonské hranice pojedeme podíl Presvanského jezera a dále až k Ohridskému jezeru, k jednomu z nejstarších jezer na světě (spolu s Bajkalem, Titicacou a Tanganjikou). Pro svou jedinečnost a křišťálovou vodu a především díky fauně, která žije v jezeře, je jezero zapsáno na seznam UNESCO. Ubytujeme se v centru lázeňského historického městečka Ohrid, večeře.

6. den:

Tento den strávíme v Ohridu. Podnikneme plavbu po Ohridském jezeře ke klášteru sv. Naoma. Lodičkami se můžeme vydat k pramenům Černého Drinu, otužilci se mohou vykoupat v jezeře (voda je ledová i v létě) a posedíme v kouzelných restauracích u jezera. Na břehu jezera se nachází řada obchůdků s místními suvenýry, z nichž nejoblíbenější jsou šperky z „ohridských perel“. Odpoledne se vrátíme autobusem do Ohridu, místa, kde působili sv. Kliment a Naum, žáci sv. Cyrila a Metoděje. Budeme mít možnost procházek po promenádě i návštěvy katedrálního chrámu sv. Sofie, uvidíme malý kostelík sv. Jana Kaneo postavený na útesu nad Ohridským jezerem a nově obnovený kostel sv. Klimenta a sv. Pantelejmona. Staré centrum Ohridu je pro svůj význam zapsáno na seznamu UNESCO. Večeře v jedné z nejlepších restaurací na promenádě u jezera. Nocleh.

7. den:

Po snídani odjedeme do hlavního města Makedonie Skopje. Projdeme se přes slavný kamenný most a náměstí Makedonia s památníkem Alexandra Velikého a cara Samuela. Prohlédneme si centrum Matky Terezy, kostely sv. Klimenta a sv. Spasitele, a také tržiště Bitbazar. Dozvíme se, kde se vzal nový sloh „turbobaroko“ I nás ohromí sochy v nadživotních velikostech, velkolepé „antické“ budovy, nad jejichž účelem budeme přemýšlet. Po ubytování vyrazíme na večeři do labyrintu kouzelných uliček v turecké čtvrti. Nocleh.

8. den:

Po snídani pojedeme nejprve makedonskou a později srbskou krajinou s výhledy na vesničky s pravoslavnými kostelíky i islámskými minarety. Přijedeme do Bělehradu, krásného historického města se smutnou minulostí. Město na soutoku řek Dunaje a Sávy sloužilo dlouhá léta jako hraniční pevnost, teprve pak se z něj stalo významné obchodní a kulturní centrum. Dnes je Bělehrad moderním evropským městem se skvělými restauracemi, domy a těmi historickými skvosty, které přežily do dnešních dnů. Ubytujeme se v hotelu a po krátkém odpočinku odjedeme do centra na večeři do Skadarlije, která je vyhlášenou bohémskou čtvrtí Bělehradu s množstvím tradičních restaurací a vynikající kulisou balkánské hudby. Romantická ulička o délce 400 m s pěší zónou nás uchvátí zcela výjimečnou a živou atmosférou a jak se říká, že Montmartre je srdcem Paříže, Skadarlija je duší Bělehradu, což dosvědčují i takoví návštěvníci jako kytarista Jimy Hendrix, George Bush, španělský král Juan Karlos, šachista Anatolij Karpov a mnozí další. Návrat na hotel, nocleh.

9. den:

Po snídani se vydáme na okružní jízdu Bělehradem. Prohlédneme si velkolepý chrám sv. Sávy, který je největším pravoslavným chrámem jak v Srbsku, tak na Balkáně a jedním z největších v pravoslavném světě vůbec. Projedeme se kolem významných budov – uvidíme majestátní budovu srbského parlamentu, palác se sídlem bělehradské radnice či v samotném centru umístěné Národní muzeum a Národní divadlo. Zastavíme se u kostela sv. Marka, kde jsou uloženy ostatky cara Štěpána Dušana Silného, patriarchy Germana a jiných srbských osobností, je zde také rodinná hrobka královského rodu Obrenovičů. Uvidíme i palác princezny Ljubice a především se projdeme ulicí Kňaza Michailija, která je obdobou naší Pařížské ulice a oblíbeným místem korzování Bělehraďanů. Večer odjedeme na nábřeží Sávy, abychom i my vychutnali atmosféru nočního města, jež je pokládáno za Mekku nočního života na Balkáně. Můžeme se procházet po nábřeží nebo si vybrat k posezení některou z restaurací či barů nacházejících se na pontonech na řece.

10. den:

S Bělehradem a naším putováním se rozloučíme výhledem na soutok Sávy a Dunaje z oblíbeného místa procházek rodin i milenců – Kalemegdanu. Je nejznámější a nejstarší historickou památkou Bělehradu, kterou představuje rozlehlá středověká pevnost z prastarých keltských časů na útesu nad soutokem Dunaje a Sávy s parkem. Její součástí je i Vojenské muzeum s exponáty od roku 1878, či nezapomenutelná vyhlídka na Nový Bělehrad se známou sochou Pobjednika. Poté již odjedeme do ČR. Příjezd do ČR v pozdních večerních hodinách.

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• leteckou přepravu Brno/Praha/Ostrava–Korfu
• transfer z letiště do hotelu
• dopravu zájezdovým autobusem v místě a zpět do ČR
• 9× ubytování ve 2lůžkových pokojích s přísluš.
• 9× snídani, 8× večeři
• průvodcovské služby

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 2.990 Kč

SLEVY:
3. osoba na přistýlce 500 Kč

Recenze

Celkové hodnocení:
Hotel Strava Delegát Doprava

Recenze nejsou zatím k dispozici.

Video