Objednávka zájezdu

  1. Online přihlášení zájezdu zde na webu – Návod ZDE
  2. Telefonicky u cestovní kanceláře EMMA, Brno – tel. +420 542 214 343
  3. Osobně v prodejně cestovní kanceláře EMMA – Brno, Kozí 10
  4. U provizních prodejců cestovní kanceláře EMMA Brno

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – již více než 20 let připravujeme zájezdy pro Vás - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy

Atény a Apollónovo pobřeží

ATÉNY (UNESCO) • ATTIKA • SOUNION • PIREUS

Termíny a ceny

Sleva za včasný nákup jsou 4% ze základní ceny do 28.2.2019, max. 2 000 Kč/os.
Sleva se vztahuje jen na zájezdy z katalogu Ponávací zájezdy 2019 delší než dva dny mimo exotiky. Pokud se sleva na zájezd vztahuje, je již v tabulce odečtena.
Sleva pro stálé zákazníky je o 2% vyšší, max. výše slevy je 2 000 Kč/os. Uplatňuje se zaškrtnutím slevy v objednávkovém formuláři.
Sleva pro seniory nad 60 let je 5% ze základní ceny, max. 2 000 Kč/os., platí na zájezdy do 30.6.2019 a po 1.9.2019. Uplatňuje se zaškrtnutím slevy v objednávkovém formuláři.

 -
 -
Nahrávám…
Konstantní příplatky
Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 1690
Odbavení zavazadla 23 kg Na osobu / Na zájezd 1400
+ Kompletní tabulka katalogových cen
Konečné ceny včetně poplatků
Cena
termín snídaně
15.09.2019- 19.09.2019 15 990,-
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.

Program zájezdu

1. den:

Odlet z Prahy do Atén (za příplatek transfer z Brna). Odpoledne přiletíme do Atén, transfer do hotelu, ubytování. Večer pojedeme metrem k antické agoře a odtud si vyšlápneme na nejvyšší kopec v Aténách (147 m) zvaný Filoppápos, který skýtá nádherný výhled na Akropoli a celé Atény a je vyhledávaným místem k pozorování západu slunce a nočního nasvíceného města.

2. den

Po snídani podnikneme celodenní autobusový výlet, který nás povede po turisticky nejrušnějším Attickém pobřeží mezi Aténami a mysem Sounion, kterému se také říká Apollónovo pobřeží podle malého Apollónova chrámu ve Vouligmeni. Projíždět budeme kolem členitého pobřeží se zlatavými písečnými plážemi, nížinami a lesy až k cíli naší cesty –mysu Sounion. Jeho dominantou je Poseidonův chrám z 5. stol. př. n. l. – 16 impozantních bělostných mramorových sloupů tyčících se 60 metrů nad hladinou Egejského moře. Cestou zpět se zastavíme v Saronském zálivu, abychom navštívili jeden z nejdůležitějších středomořských přístavů Pireus. Návrat do hotelu, nocleh.

3. den:

Po snídani se vydáme k prozkoumávání starověkých Atén. Metrem odjedeme k antickému hřbitovu Kerameikós, odkud vedla Svatá cesta až k Akropoli. I my se touto cestou vydáme a půjdeme přes řeckou a římskou agoru se slavnou věží větrů, uličkami romantické čtvrti Monastiráky až na starověkou Akropoli s archeologickým muzeem a antickými divadly. Odpoledne si můžeme vychutnat uměleckou atmosféru starobylé Plaky s labyrintem uliček a katedrálou Mitrópoli, množstvím obchůdků se starožitnostmi i suvenýry, byzantských kostelíků a muzeí, posedět si v některé z taverniček a pozorovat kolorit místních starousedlíků i pouliční malíře zachycující půvab této čtvrti. Jen pár kroků od Plaky se nachází i chrám boha Dia, kam se ve svém volnu můžeme podívat. Večer se projdeme do uliček Psiri – Mekky barů, kaváren, ouzerií a taveren, kde dodnes můžeme poslouchat hráče buzuki zpívající teskné písně původních obyvatel této čtvrti zvané Rembetika. Nocleh.

4. den:

Po snídani se budeme věnovat především novodobým Aténám. Prohlídku začneme souborem univerzitních budov. Národní knihovna, Aténská univerzita i Aténská akademie tvoří komplex překrásných neklasicistních paláců. Na náměstí Syntagmy se podíváme na výměnu stráží u hrobu neznámého vojína, uvidíme i budovu Parlamentu a Prezidentský palác. Projdeme se dřívějšími královskými zahradami, dnes známými jako Národní park. Odpoledne budeme moci navštívit některé z unikátních aténských muzeí – Byzantské muzeum, Muzeum
kykladského umění nebo Muzeum Benákise. Můžeme se toulat uličkami staré městské čtvrti Monastiráki, kde se prolíná atmosféra antických rozvalin se vzrušeným smlouváním na trhu nebo se vydat na prohlídku Národního archeologického muzea, které patří k nejvýznamnějším na světě a ukrývá takové skvosty, jako je mykénské zlato, obrovskou kolekci skulptur, hrnčířských výrobků a šperků. Návrat do hotelu, nocleh.

5. den:

Po snídani budeme mít možnost k nákupu posledních suvenýrů nebo si můžeme vychutnat skleničku metaxy na rozloučenou a těšit se na další návštěvu tohoto města s fantastickou atmosférou současnosti a antiky. Odjezd na letiště a odlet zpět do Prahy (transfer do Brna za příplatek).

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• leteckou přepravu Praha–Atény–Praha
• transfery z/na letiště v Aténách
• letištní taxy a palivový příplatek
• 4× ubytování ve 2lůžkových pokojích s přísluš.
• 4× snídani
• celodenní autobusový výlet na Attiku a mys Sounion
• průvodcovské služby

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 1 690 Kč
• odbavené zavazadlo do 23 kg 1 400 Kč
• transfer Brno–Praha–Brno 800 Kč
• pobytová taxa v hotelech cca 3 €/os./pobyt

Předpokládaná částka na vstupy cca 55 €.

Recenze

Celkové hodnocení:
Hotel Strava Delegát Doprava

Recenze nejsou zatím k dispozici.

Video

Hotel South Coast ***, Kréta

Jihovýchodní Kréta

Praha, Brno, Ostrava letecky
beze stravy, polopenze polopenze, beze stravy
od 18 390,-