Objednávka zájezdu

  1. Online přihlášení zájezdu zde na webu – Návod ZDE
  2. Telefonicky u cestovní kanceláře EMMA, Brno – tel. +420 542 214 343
  3. Osobně v prodejně cestovní kanceláře EMMA – Brno, Kozí 10
  4. U provizních prodejců cestovní kanceláře EMMA Brno

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – již více než 20 let připravujeme zájezdy pro Vás - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy

Hotel Olive Press ***

Vzdálenost na pláž
Vzdálenost na pláž
0 m
, oblázková pláž
Klimatizace
TV
Lednice/minibar
WiFi
Sejf
Bazén venkovní

Přímo na oblázkové pláži v historické části městečka Molyvos (Řecko, Lesbos), pod zříceninou byzantského hradu, se nachází tento netradiční hotel, který býval dříve lisovnou oliv. Starší budova dnes funguje jako recepce s lobby a barem. Originální je také komín, který dodnes stojí uprostřed areálu na prostorném dvorku. Díky výhodné poloze hotelu je jen na rozhodnutí klientů, zda dají přednost koupání ve slané mořské vodě nebo budou relaxovat u bazénu s lehátky a slunečníky zdarma. Zde si můžete vychutnávat drinky u baru, který byl přestaven z malé lodi. Každému, kdo zatouží po nákupu suvenýrů, se nabízí nepřeberné množství obchůdku. K posezení a ochutnávce řeckých kulinářských specialit lákají pobřežní taverny v malebném přístavu s vyhlášenými rybími specialitami. Ubytování doporučujeme všem, kteří chtěji strávit svoji dovolenou v pohádkovém Molyvosu, jehož kamenné domky s červenými střechami jsou chráněny jako architektonické památky UNESCEM.

Příbuzné zájezdy

Termíny a ceny

Sleva za včasný nákup jsou 4% ze základní ceny do 31.3.2019, max. 2 500 Kč/os.
Sleva se vztahuje jen na zájezdy z katalogu Pobytové zájezdy 2019. Pokud se sleva na zájezd vztahuje, je již v tabulce odečtena.
Sleva pro stálé zákazníky je o 2% vyšší, max. výše slevy je 2 500 Kč/os. Uplatňuje se zaškrtnutím slevy v objednávkovém formuláři.
Sleva pro seniory 55+ je 10% ze základní ceny, max. 2 500 Kč/os. Uplatňuje se zaškrtnutím slevy v objednávkovém formuláři.

- 
- 
Nahrávám…
Konstantní příplatky
jednolůžkový pokoj Na osobu / Na noc 840
Večeře Na osobu / Na noc 280
výhled na moře Na osobu / Na noc 200
+ Kompletní tabulka katalogových cen

3. os. na přist. pobyt zdarma

Podrobné informace

Ubytování

Příjemně zařízené dvoulůžkové pokoje s možností jedné přistýlky, individuálně ovladatelná klimatizace, telefon, TV, lednice, trezor (za poplatek), fén a koupelna.

Stravování

Snídaně formou chutného bufetu, servírované večeře o třech chodech - salát, hlavní jídlo (výběr ze tří možností), dezert.

Cena zahrnuje

letištní taxy a palivový příplatek
ubytování příslušné kategorie na 10/11 nocí s vyznačenou stravou
leteckou přepravu tam i zpět
transfery letiště/hotel/letiště
činnost stálého delegáta

Příplatky

Jednolůžkový pokoj: 680 Kč/noc

Doprava

Doprava do Řecka je zajištěna leteckou společností Smart Wings, typ letadla Boeing 737. Odlety jsou z Brna a Ostravy na Lesbos (úterý/pátek). Za příplatek 600 Kč zajišťujeme i odlety pravidelnými linkami české letecké společnosti Smart Wings z Prahy na Lesbos (úterý/pátek).

Recenze

Celkové hodnocení:
Hotel Strava Delegát Doprava

Recenze nejsou zatím k dispozici.

Mapa

Video

Destinace a fakultativní výlety

Popis destinace

Nejznámější a jedno z nejmalebnějších středisek na ostrově Lesbos (Řecko), nad kterým se tyčí byzantský opevněný hrad, si dodnes uchovalo svůj středověký charakter. Uchvátí vás typicky řecké kamenné domky s cihlově červenými střechami, které jsou nalepené na sobě jako vlaštovčí hnízda. Úzké vydlážděné uličky vás dovedou do malinkého přístavu s pobřežními restauracemi, které svádí návštěvníky k posezení u tradičního řeckého nápoje ouza, vína či vyhlášených kulinářských specialit. Milovníci koupání zde naleznou jak kamenité a oblázkové pláže, na kterých se provozuje nepřeberné množství vodních sportů, tak i nedaleké oblázkovo-písečné pláže. Okouzlující atmosféru však získá Molyvos až večer, kdy se na klidné hladině moře odráží osvětlený hrad spolu se stovkami světel z kamenných domků a taveren.

Fakultativní výlety

Severní část ostrova
Krásný výlet za poznáním severu ostrova. První zastávka v malebné vesničce Mantadamos, kde budete mít jedinečnou příležitost navštívit vyhlášený klášter Taxiarchis. Dále budete pokračovat do středověkého městečka Molyvos zapsaného na seznamu UNESCO s jeho úžasnou dominantou středověkým byzantsko-janovským hradem. Zde budete mít čas na prohlídku hradu a procházku po městečku s malebnými kamennými uličkami, které Vás zavedou až do přístavu. Dále výlet pokračuje do sousední vesničky Petra, která byla vystavěna přímo na pláži okolo skály, na jejímž vrcholku je kostelíček nesoucí název Panagia glykofilusa (kostelík panenky Marie sladce líbající). Zde budete mít volný čas na prohlídku městečka, posezení v kavárně či koupání na místní písečné pláži. Návrat zpět přes městečko Kalloni a dále kolem stejnojmenné zátoky, kde uvidíte soliska a při troše štěstí plameňáky a černé čápy, kteří jsou zde velkou raritou.
Turecko- Ayvalik
Celodenní lodní výlet do tureckého Ayvaliku za výhodnými nákupy. Plavba trvá necelé dvě hodiny a po připlutí je již jen na každém z návštěvníků, jak svůj den v Turecku stráví. Doporučujeme navštívit bazar dýchající orientem a nákupní třídu se spoustou suvenýrů a množstvím výrobků, jako je kožené zboží, oblečení a šperky. Zcela jistě se s prázdnou zpět vracet
nebudete. A když už budete nákupy znaveni, dopřejte si odpočinek v jedné z restaurací, ochutnejte některou z tureckých specialit a užívejte si pohodovou atmosféru tak, jako nikdy nikam nespěchající Turci.
Oslí den
Ojedinělý zážitek slibuje tento výlet do nejhezčích míst severní části ostrova. Máte šanci svést se na oslím hřbetu přes divoké kopce do horské vesnice Vafios, během cesty se pokochat překrásnými výhledy na Molyvos a pořídit nezapomenutelné záběry kamerou či fotoaparátem. Ve Vafios budete mít volno na oběd v taverně. Necelé dvě hodiny trvající jízda na oslovi bude příjemným dobrodružstvím pro děti i dospělé.
Lodní výlet do S kala Sikaminia
V dopoledních hodinách vyplujeme z Petry a Molyvosu směrem do Skaly Sikaminia, překrásného rybářského městečka s malebným přístavem. Zde si lze po připlutí posedět nad skleničkou lahodného vína a některou z řeckých delikates v jedné z tradičních restaurací. Můžeté také navštívit malý bílý kostelík na skále nebo se po zbývající čas věnovat slunění a koupání na pláži Kagia. Zpět se vrátíme v odpoledních hodinách.
Divoký západ a zkamenělý prales
Okouzlující výlet za poznáním západního pobřeží Lesbosu, jenž přivádí k úžasu svými scenériemi a ojedinělou přírodou. Na začátku naší cesty navštívíme klášter Limonos s byzantským muzeem, který patří k nejkrásnějším v Řecku. Dále se zastavíme v horské vesničce Vatoussa, která je vyhlášená pro své vynikající mléčné výrobky a červené víno. Zde si můžete také posedět nad šálkem lahodné řecké kávy. Nejzajímavější bude zcela jistě návštěva zkamenělého pralesa, světového unikátu, který je starý více než 20 miliónů let. Poslední příjemnou zastávkou je koupání a slunění na jedné z nejkrásnějších písečných pláží ostrova ve Skala Eressos.