Objednávka zájezdu

  1. Online přihlášení zájezdu zde na webu – Návod ZDE
  2. Telefonicky u cestovní kanceláře EMMA, Brno – tel. +420 542 214 343
  3. Osobně v prodejně cestovní kanceláře EMMA – Brno, Kozí 10
  4. U provizních prodejců cestovní kanceláře EMMA Brno

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – již více než 20 let připravujeme zájezdy pro Vás - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy
Popis destinace

Video z řeckého ostrova LefkadaŘeckem v miniatuře - se všemi jeho kouzly a půvaby nazývají obyvatelé Lefkady svůj domov. Ostrov nádherných, romantických pláží a jedinečných přírodních scenérií, místo, které uchvátí každého, kdo vnímá krásu přírody.

Lefkada patří k Jonskému souostroví. Oplývá zelení i sluncem, které celé léto prohřívá nejen hornaté vnitrozemí, ale i četné pláže na malebném pobřeží s průzračně čistou vodou. Vzhledem k tomu, že turistický ruch zde začal později, než na jiných ostrovech, je možné v četných vesničkách pozorovat tradiční život místních obyvatel, zabývajících se rybařením či obděláváním políček a vinic.

Fakultativní výlety

Lodí z ostrova na ostrov - celodenní lodní výlet
Příjemný celodenní výlet lodí zaměřený na ostrůvky kolem Lefkady. Naše plavba směřuje z Nidri kolem pobřeží Lefkady k ostrovu Meganissi. Navštívíte zde pozoruhodnou jeskyni Papanikoli a okouzlující městečko Spartohori, odkud jsou krásné panoramatické výhledy na Lefkadu a přilehlé ostrovy. Plavba dále pokračuje směrem k řecké pevnině, do zátoky, kde je někdy možno spatřit i delfíny. Připlujeme na nádhernou bílou pláž Jerakas, která je z pevniny nedostupná. Zde přichází chvíle na odpočinek, koupání v průzračné vodě i na oběd spojený s grilováním a posezením u dobrého vína. Jednou z nejpoutavějších částí další plavby je obeplouvání Onassisova ostrova Skorpios, které je provázeno podrobným výkladem o životě tohoto známého řeckého rejdaře a také koupáním z lodi v křišťálově čistém moři. Den plný zastávek na koupání a slunění zakončíte plavbou kolem ostrůvku Madouri zpět do Nidri.

Západ slunce v Lefkas - podvečerní autobusový výlet
Výlet vás zavede na nejzajímavější místa hlavního města ostrova Lefkas. Procházky úzkými uličkami s tradičními dřevěnými domy, rozličné kostely se zajímavými freskami, historické budovy z 16. a 17. stol. Jako např. Charamoglisova knihovna či ukázky opevnění. Při večerních procházkách objevíte i staré tradiční obchůdky a taverny i centrální náměstí plné kaváren a restaurací. Zajímavá bude určitě i prohlídka nového přístavu plného jachet i procházka kolem starého přístavu při západu slunce.

Utajená Lefkada- půldenní autobusový výlet
Výlet pro milovníky přírody, při kterém uvidíme nedotčenou panenskou přírodu Lefkády, malé vesničky, kde jakoby se zastavil čas, původní styl života místních obyvatel a kláštery. Den začneme procházkou k vodopádům, které jsou ukryty v příjemném chládku vzrostlých stromů u vesničky Rachi. Pěšinou budeme stoupat podél rokle Demosari až k vodopádům. Dále se zastavíme u místního výrobce vína, kde absolvujeme prohlídku vinného sklípku. Další zastávkou bude klášter Agios Ioannis Theologos ve vesnici Rodaki. Byl založen v roce 1654 na základech dórského chrámu zasvěceného bohyni Demetře. Pokračovat budeme dál na jih ostrova do vesnice Syvros, kde uvidíme původní lisovnu oleje a proces výroby olivového oleje. Nakonec navštívíme jeden z 24 starých vodních mlýnů, který doposud udržuje místní rodina a budeme mít možnost vidět původní způsob výroby mouky. Zde bude také čas na procházku k vodnímu prameni Kerasia a k občerstvení.

Toulky Lefkádou - celodenní autobusový výlet
Náš výlet začneme ohlédnutím zpět do minulosti návštěvou pevnosti Santa Maura. Po její prohlídce a po po seznámení s řeckými tradicemi a historií a také s životem místních ostrovanů budeme pokračovat do kláštera Faneromeni - nejdůležitější religiolózní památku ostrova, který je jedním z pěti poutních míst v Řecku. Zde budeme mít úchvatný výhled na celý severní cíp ostrova. Následuje osvěžení, odpočinek a koupání v azurově modrém moři na pláži Pefkoulia. Dále nás čeká malebná vesnička na severozápadě ostrova Agios Nikitas. Zde si dopřejeme krátkou procházku po promenádě nebo posezení v místních kavárničkách. Odpoledne se vydáme směrem na jih. Podél západního pobřeží ostrova se dostaneme do letoviska Vassiliki, které je vyhlášeným centrem windsurfingu. Cestou z Vassiliki budeme projíždět jižní pobřeží Lefkády a uvidíme nádherná místa a přírodní scenérie, která vám doporučíme k návštěvě při vašich individuálních toulkách po ostrově. Závěrečná zastávka patří malebné rybářské vesnici Syvota, jejíž rybí taverny patří k nejvyhlášenějším na ostrově.

Kefalonie a Ithaka - celodenní lodní výlet
Tento výlet nám nabídne návštěvu dalších jónských ostrovů sousedících s Lefkádou. Z přístavu v Nydri se vydáme na plavbu lodí podél východního pobřeží Lefkády. U jižních břehů ostrova se nám naskytne nádherný výhled na bílé útesy, které jsou taky typické pro Lefkádu. První zastávka bude na koupání na jedné z pláží západního pobřeží Lefkády (Porto Katsiki nebo Egremni). Následuje plavba k největšímu jónskému ostrovu Kefalonie. Dlouhé písčité pláže, malebné zátoky, krasové jeskyně a ojedinělé geologické útvary lákají spoustu turistů. Loď zakotví v přístavu Fiskardo, který jako jediné místo na Kefalonii nebyl zničen silným zemětřesením v roce 1955. Tady bude cca hodina čas na procházku a občerstvení. Plavba bude dále pokračovat na Homérův ostrov Ithaki. Malý přístav Frikes je vybudován v kouzelné zátoce lemované pěšinkami, kde uvidíme malebné domky a taverny s velmi chutnými místními specialitami, které při naší zastávce můžeme ochutnat. Závěr plavby bude zpestřen podáváním oblíbených osvěžujících koktejlů z lodního baru.

Řecký večer
Návštěva Řecka je často spojena s výletem a účastí na nějakém typickém řeckém večeru. Tento výlet nabídne kromě toho typického i něco odlišného. Na řecký večer pojedete na ostrov Meganissi. Po krátké jízdě lodí Vás čeká příjemná procházka cca 15minut po ostrově a návštěva typické rodinné řecké taverny ve vesnici Spartohori, kde Vás přivítají a pohostí tancem, jídlem a vínem. Řecký večer bude malou rodinnou oslavou a nebude chybět ani neskutečný tanec jedné z tanečnic se stolem na hlavě, který se prostě musí vidět. K večeři Vám budou nejdříve servírovány typické řecké předkrmy a jako hlavní jídlo si můžete vybrat buď kuře dle paní domu, výbornou vepřovou kotletu nebo vegetariánské jídlo. Vše bude doplněno samozřejmě i výborným řeckým vínem, které je naléváno bez omezení. Přejeme Vám hezkou zábavu a dobrou chuť.

Tajemný Epirus - celodenní výlet
Celodenní autobusový výlet pro všechny milovníky řecké mythologie a krásné přírody do míst, které popisoval již Homér. Výlet za nejpozoruhodnějšími historickými památkami a přírodními krásami oblasti EPIRUS, která je proslulá výskytem vzácných druhů rostlin a ptactva. Hledáte-li kombinaci historie, tradic a přírody, pak neváhejte a využijte naši nabídku. Nejprve projedeme podmořským tunelem u Atia, kde vás čeká první zastávka v centru města Preveza v klidné části, kde je čas dát si raní kávu v příjemných kavárničkách kolem přístavu. Po té a přejedeme do historického města NIKOPOLIS – města vítězství. Zde navštívíme působivé archeologické naleziště, budete moci obdivovat architektonické budovy, lázně a odeum s unikátní akustikou. Uvidíte také ručně poskládané mozaiky s tradiční středomořskou dekorací. Období románské říše opustíme a budeme pokračovat dále do vnitrozemí, kde se nachází spousta malebných vesniček, které symbolizují život řeckého venkova. V oblasti Epiru pramení z historie známá řeka ACHERON, k jejímž pramenům, skrytým mezi skálami fascinující soutěsky se nedostanete jinak než pěšky korytem řeky. My ale zamíříme do vesničky GLIKI do příjemného chládku, který tvoří skály a vzrostlé platany a posedíme v taverně na břehu řeky, kde si můžete dát pozdní oběd. Pokud budete mít zájem, je možnost sjet klidnější úsek řeky na raftu. Po mýtických a historických informacích vás čeká návštěva romantického letoviska západního pobřeží PARGA, jehož neopakovatelná atmosféra vás zve k toulkám úzkými uličkami plnými krámků se suvenýry, kavárničkami a tavernami. Můžete také využít možnost navštívit středověkou benátskou pevnost. A pokud byste už byli unaveni, jděte se zchladit do třpytivých vln jónského moře, pláž se totiž nachází hned vedle městské promenády. V podvečer se budeme vracet zpátky na Lefkádu.

Mořské dobrodružství NOVINKA sezóny 2018 !!!!
Dopřejte si ranní plavání v azurově modrém jónském moři na jedné z mnoha malých pláží ostrova MEGANISI – ASTERAS. Koupání z lodi a plavání mezi úžasnými skalními útvary. To je jedna z tváří tohoto malého ostrova.
Běhěm relaxu na palubě a sledování mořské hladiny s možností, že se každým okamžikem objeví hejno přátelských delfínů bude naše plavba pokračovat na maličký neosídlený ostrůvek FERMEKULA. Je výjmečný tím, že se sem každoročně připlouvá množit vzácný druh tuleně středomořského. V jednom z několika fjordů zakotvíme a vy zde budete mít možnost plavat či šnorchlovat a užívat si úžasné přírodní scenérie, kterými tento ostrůvek oplývá.
Po příjemném osvěžení v mořských vlnách se vydáme zpět k ostrovu MEGANISI. Tentokrát však ne kvůli koupání. Zakotvíme v malebném přístavu VATHI vyhlášeném svými vynikajícími rybími tavernami. Zde je prostor buď k pozdějšímu obědu nebo prostě jen k procházce spojené s možností nákupu suvenýrů v malých obchůdcích.
Poslední zastávka plavby bude na pláži Red Rocks – Červená skála. Tady se jestě před návratem do přístavu v Nydri můžete vykoupat a užívat si hřejivé paprsky řeckého slunce.
Využijte tedy příležitost poznat okolní ostrovy Lefkady, kde najdete opuštěné pláže a panenskou přírodu. Užijete si pohodovou plavbu a fantastický den strávený na moři.

Ubytování - hotely

Letovisko Nidri
Studia Achilleas - nachází se v klidné části letoviska u písčito oblázkové pláže, studia pro dvě osoby s možností až dvou přistýlek
Hotel Avra Beach*** - rodinný hotel přímo u pěkné písčito-oblázkové pláže a nedaleko centra letoviska s možností ubytování pro 2 dospělé a přistýlkou pro dítě i dospělého

Letovisko Agios Nikitas
Hotel Kalypso - příjemný hotel vystavěný v tradičním stylu s dřevěnými verandami a s pěknými výhledy na celé pobřeží i okolní kopce

Letovisko Lygia
Hotel Porto Lygia*** - velmi příjemný, klidný hotel přímo na pláži v blízkosti hlavního města a letoviska Nidri

Nebyly nalezeny žádné zájezdy