Objednávka zájezdu

  1. Online přihlášení zájezdu zde na webu – Návod ZDE
  2. Telefonicky u cestovní kanceláře EMMA, Brno – tel. +420 542 214 343
  3. Osobně v prodejně cestovní kanceláře EMMA – Brno, Kozí 10
  4. U provizních prodejců cestovní kanceláře EMMA Brno

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – již více než 20 let připravujeme zájezdy pro Vás - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy
Informace

Řecká republika má rozlohu 131 950 km2. Asi jednu pětinu této plochy zaujímají řecké ostrovy, je omývána Egejským, Krétským a Jónským mořem. Nejsilnější církví je ortodoxní církev, kterou vyznává přes 90% obyvatel.
Nabízíme ubytování na těchto řeckých ostrovech:
Korfu - dávnými bájemi opředený ostrov
Kos - ať básník či turista, všichni velebili Kos pro jeho bujnou zeleň a božský klid
Kréta - největší řecký ostrov, divoce krásný, opojně voňavý a vlídně romantický
Lefkada - ostrov nádherných, romantických pláží a jedinečných přírodních scenérií, které uchvátí každého
Rhodos - podle jedné z mnoha legend daroval Hélios, bůh slunce, tomuto ostrovu svou věčnou záři
Thassos - se svým hornatým vnitrozemím a členitým pobřežím je jedním z nejmalebnějších řeckých ostrovů
Zakynthos - zvěsti o jeho kráse se rozšířily tak, že dnes patří tento největší a nejjižnější z Jónských ostrovů k nejoblíbenějším

Ubytování - hotely

Destinace Korfu
Letovisko Agios Georgios

Apartmány Leonidas Studia v pěkné zahradě se nachází v mírném svahu letoviska. Apartmány s možností až 3 přistýlek jsou rozděleny na 2 místnosti.
Hotel Alkyon*** Na neustále se opakující koloběh přílivů a odlivů dohlíží z pobřežní promenády tento příjemný rodinný hotel skládající se ze tří budov a dalšího nově vystavěného křídla.
Hotel Athena**+ Oblíbený rodinný hotel se nachází pouhých 30 m od překrásné písečné pláže s pozvolným vstupem do moře. Dvoulůžkové pokoje s možností 1 přistýlky.
Hotel Belle Helene*** Hlavní předností tohoto velmi oblíbeného menšího hotelu je jeho jedinečná poloha přímo u krásné písečné pláže oceňované modrou vlajkou za čistotu.
Studia Eleana Přízemní budova pečlivě udržovaná příjemnými majiteli umístěná v pěkné zahradě jen 50 metrů od překrásné písečné pláže.
Studia White House Pěkná studia se nachází v oblíbeném letovisku v přízemním domečku, který v létě zajišťuje příjemný chládek.

Letovisko Agios Stefanos

Hotel Athina San Stefanos*** Hotel umístěný přímo u krásné a široké písečné pláže s pozvolným vstupem do moře se nachází v klidné části letoviska. Dvoulůžkové pokoje s možností až 2 přistýlek.

Letovisko Acharavi

Apartmány Mery Oblíbená studia jsou umístěna v jednopatrovém domě v klidné části letoviska. Prostorné apartmány.
Hotel Marie**+ Standardně zařízené dvoulůžkové pokoje s možností 1 přistýlky.
Studia Claire Příjemná jednopatrová vilka se nachází v klidné části oblíbeného letoviska. Standardně zařízená prostorná studia s možností 1 přistýlky.
Studia Pelagia Přímo před studii se rozkládá velká veranda s terasou, ze které se vstupuje přímo na pláž. Dvoulůžková studia s možností 1 přistýlky.

Letovisko Arillas

Hotel Bardis**+ Prostorné dvoulůžkové pokoje s možností až 2 přistýlek.
Studia Kapitan Překrásná písečná pláž s pozvolným vstupem do moře je vzdálená 50 m a pro svou čistotu a křišťálově průzračné moře bývá označována Modrou vlajkou.

Letovisko Nissaki

Hotel Sunshine Corfu&Spa**** Luxusní hotelový komplex, který se nachází přímo u písečně‑oblázkové pláže. Komfortní dvoulůžkové pokoje s možností 1 přistýlky.

Letovisko Sidari

Studia Gela Apartmánový dům složený ze 3 budov se nachází v pěkně udržované zahradě. Prostorná moderně zařízená dvoulůžková studia s možností 1 přistýlky nebo apartmány až pro 4 osoby.
Studia Maria Příjemná studia jsou umístěna v jednopatrovém domě v klidné části letoviska. Prostorná studia s možností 1 přistýlky.

Letovisko Barbati

Hotel Pantokrator *** hotel v typickém středomořském stylu. Moderní dvoulůžkové pokoje s výhledem na moře s možností 1 přistýlky.

Destinace Kos
Letovisko Kefalos

Hotel Ionikos *** Opravdovým zážitkem pro vás bude nejen bezprostřední blízkost azurově modrého moře s magickými západy slunce, ale i písečná pláž považovaná za jednu z nejhezčích na ostrově.
Studia Archodia Pěkná studia v malebném letovisku. Dvoulůžková studia s možností 1 přistýlky.
Studia Politis Studia mají výhodnou polohu jen 20 m od nádherné písečně- oblázkové pláži. Jednoduše zařízená dvoulůžková studia s možností jedné přistýlky.

Letovisko Lambi

Hotel Atlantis **** Hotelový komplex tvořený několika budovami a bungalovy je situován přímo u dlouhé písečně -oblázkové pláže. Dvoulůžkové pokoje s možností 1 přistýlky.
Hotel Apollon **** hotel se nachází kousek od písčito-oblázkové pláže, ubytování v dvoulůžkových pokojích s přistýlkou.

Letovisko Mastichari

Hotel Euro Village Achilleas**** Luxusní hotelový komplex se skládá z hlavní budovy a bungalovů, které jsou rozmístěny v překrásné zahradě se záplavou květin a palem.


Destinace Kréta
Letovisko Agios Nikolaos

Hotel Mistral Bay**** Stylový, nově zrekonstruovaný nekuřácký hotel. Moderní dvoulůžkové pokoje s možností 1 přistýlky.
Hotel Mistral Mare**** Zrekonstruovaný hotelový komplex se nachází na kopci s překrásným výhledem na Mirabelský záliv. Komfortně zařízené dvoulůžkové pokoje s možností 2 přistýlek
Hotel Naiades Almiros River*** Tradiční rodinný hotel obklopený udržovanou zahradou s mnoha květinami. Dvoulůžkové pokoje s možností 1 přistýlky nebo rodinné pokoje se 2 přistýlkami (palanda).

Letovisko Analipsi

Hotel Europa Beach**** Hotelový komplex skládající se z bungalovů se nachází v krásné zahradě. Standardní dvoulůžkové pokoje s možností až 2 přistýlek.
Letovisko Gouves

Hotel Gouves Water Park**** Příjemný hotelový komplex na klidném místě, skládající se z hlavní budovy a několika budov sousedních. Dvoulůžkové pokoje s možností 1 přistýlky nebo rodinné pokoje pro 4 osoby.
Hotel Kalia Beach*** Komplex tvořený hlavní budovou a několika menšími se nachází v oblíbeném prázdninovém letovisku. Renovované dvoulůžkové pokoje s možností 2 přistýlek pro děti.
Hotel St. Constantin***** Luxusní hotelový areál postavený v krétském stylu prošel celkovou rekonstrukcí a zejména děti potěší novým aquaparkem. Prostorné dvoulůžkové pokoje s možností 2 přistýlek.

Letovisko Hersonissos

Hotel Eri Beach**** Rozsáhlý komplex, v jehož těsné blízkosti se nachází zábavní park a aquapark, leží přímo u moře. Dvoulůžkové pokoje s možností 1 přistýlky nebo rodinné pokoje pro 4 osoby
Hotel Evelyn Beach**** Tradiční krétský hotel se nachází přímo u písečné pláže. Dvoulůžkové pokoje s možností 1 přistýlky nebo 2 přistýlek.
Hotel Manos Maria**** Příjemný hotel se nachází v klidnější zóně na okraji rušnějšího letoviska Hersonissos. Komfortně zařízené dvoulůžkové pokoje s možností 2 přistýlek.

Letovisko Kutsuras

Apartmány Blue Sea Prostorná dvoulůžková studia s možností 1 přistýlky nebo apartmány až pro 4 osoby.
Hotel Ionio Star*** Tento menší rodinný hotel se nachází přímo u oblázkovo−kamenité pláže. Dvoulůžkové pokoje s možností 1 přistýlky.
Hotel South Coast*** Velmi pěkný komplex jednoposchoďových vilek je umístěn u písečně‑oblázkové pláže. Vkusně zařízená studia s možností 1 přistýlky nebo apartmán pro 4 osoby.

Letovisko Makrigialos

Studia Corali Pokud toužíte poznat opravdu originální atmosféru Řecka, můžete strávit svoji dovolenou v těchto tradičních vilkách, které mají ideální polohu v centru letoviska.

LetoviskoMalia

Apartmány Sunset Apartmánový dům Sunset se nachází v oblíbeném prázdninovém letovisku. Prostorná dvoulůžková studia nebo apartmány se 2 přistýlkami.
Hotel Malia Bay**** Hotelový komplex se nachází v klidném prostředí v turisticky velmi atraktivní a vyhledávané oblasti. Zrenovované dvoulůžkové pokoje s možností 1 přistýlky.
Hotel Meropi **** Oblíbený hotelový komplex nacházející se v krásné zahradě necelých 5 minut chůze od centra. Apartmány s možností 3 přistýlek.
LetoviskoStalida

Hotel Niko Elen*** Menší rodinný hotel se nachází na rozhraní dvou oblíbených prázdninových letovisek. Dvoulůžkové pokoje s možností 1 přistýlky.


Destinace Lefkada
Letovisko Nidri
Studia Achilleas - nachází se v klidné části letoviska u písčito oblázkové pláže, studia pro dvě osoby s možností až dvou přistýlek
Hotel Avra Beach*** - rodinný hotel přímo u pěkné písčito-oblázkové pláže a nedaleko centra letoviska s možností ubytování pro 2 dospělé a přistýlkou pro dítě i dospělého
Letovisko Agios Nikitas
Hotel Kalypso - příjemný hotel vystavěný v tradičním stylu s dřevěnými verandami a s pěknými výhledy na celé pobřeží i okolní kopce
Letovisko Lygia
Hotel Porto Lygia*** - velmi příjemný, klidný hotel přímo na pláži v blízkosti hlavního města a letoviska Nidri


DestinaceThassos
Letovisko Limenaria

Hotel Antonios*** Příjemný rodinný hotel leží v ideálním prostředí přímo nad oblázkovou pláží v klidné části letoviska. Dvoulůžkové pokoje s možností 1 přistýlky.

Letovisko Pefkari

Studia Albatross Pefkari
Příjemný dům se nachází na krásné oblázkově‑písečné pláži. Dvoulůžková studia s výhledem na moře nebo hory.

Letovisko Potos

Apartmánový dům Marialena Velmi pěkný rodinný apartmánový dům se nachází v klidném prostředí letoviska. Dvoulůžková studia s možností 1 přistýlky.

LetoviskoSkala Potamias

Studia Ilion Nový a příjemný dvoupatrový dům leží v udržované zahradě pouhých 70 m od nejkrásnější pláže ostrova – Golden Beach. Dvoulůžková studia s možností až 2 přistýlek.

Letovisko Skala Rachoni

Hotel Rachoni Bay*** Moderní třípatrový hotel s rodinnou atmosférou se nachází ve výhodné poloze přímo u písečné pláže. Nově rekonstruované dvoulůžkové pokoje s možností 1 přistýlky.


DestinaceZakynthos
Letovisko Alykes

Apartmány Piccadilly Moderně zařízené apartmány, vyhledávané pro svou rodinnou atmosféru. Prostorné renovované apartmány v prvním patře se dvěma místnostmi až pro 4 osoby.

LetoviskoArgassi

Hotel Chryssi Akti*** Tento stylový hotel s rodinnou atmosférou se nachází přímo u písečné pláže. Standardní dvoulůžkové pokoje s možností 1 přistýlky.
Hotel Paradise Beach Argasi*** Vyhledávaný hotel s kvalitními službami přímo u pláže na rozhraní klidné části letoviska Argassi. Standardní dvoulůžkové pokoje s možností přistýlky.
Studia Krinas Moderní studia cca 250 m od písečné pláže. Dvoulůžková studia s možností 1 přistýlky.
Studia Castello Beach Moderní apartmánový komplex se nachází přímo u písečné pláže. Dvoulůžková studia s možností 1 přistýlky.

LetoviskoKalamaki

Hotel Golden Sun**** Moderní hotel v tradičním ostrovním stylu je zasazen do krásné zahrady s palmami, ve které je umístěn veliký bazén se slunečníky a lehátky zdarma.
Hotel Marelen***+ Moderní a vzdušný hotel se nachází v krásné a udržované zahradě jen 150 m od široké písečné pláže, která je známá tím, že zde kladou svá vejce chráněné želvy Caretta caretta.

Letovisko Laganas

Aparthotel Aktypis Aparthotel Aktypis leží přímo u dlouhé písečné pláže s pozvolným vstupem do moře v živém letovisku.
Apartmány Milano Apartmány Milano se nachází přímo u 5 km dlouhé písečné pláže s pozvolným vstupem do moře. Apartmány až pro 5 osob (2 místnosti) s bočním výhledem na moře.
Hotel Astir Beach Zakynthos*** Hotelový komplex se nachází přímo u jedné z nejdelších písečných pláží v Řecku. Dvoulůžkové pokoje s možností 1 přistýlky.
Hotel Garden Palace*** Příjemný rodinný hotel se nachází v zahradě jen 250 m od 7 km dlouhé pláže s jemným pískem. Moderní dvoulůžkové pokoje s možností až 2 přistýlek.

Letovisko Tsilivi

Hotel Planos*** Moderní hotelový komplex leží pouhých 100 m od překrásné písečné pláže s pozvolným vstupem do průzračné vody.


DestinaceRhodos
Letovisko Faliraki

Hotel Cyprotel Faliraki**** Hotelový komplex sestává z několika budov zasazených v rozlehlé zahradě vzdálené 1 km od písečné pláže. Dvoulůžkové pokoje s možností 1 přistýlky.
Hotel Evita Resort**** Nový stylový hotel v moderním designu byl otevřen v roce 2015 v letovisku Faliraki. Dvoulůžkové pokoje s možností jedné přistýlky.
Studia Anemoni Skryta v ústraní, ve společenství nemnoha ubytovacích zařízení, čeká tato vilka obklopena zahradou na vaši návštěvu. Jednoduchá studia pro 2 osoby s možností 1 přistýlky.
Studia Moscha Tato typicky řecká studia si nemohla vybrat lepší polohu. Z jedné strany nabízí ve vzdálenosti pouhých 30 m sousedství nádherné písečné pláže.

Letovisko Ialyssos

Hotel D´Andrea Mare Beach Resort **** Hotelový komplex leží přímo u písečně-oblázkové pláže v letovisku Ialyssos (Řecko, Rhodos).(s oblázkovým vstupem do moře).

LetoviskoIxie

Hotel Smartline Cosmopolitan**** Hotelový komplex je umístěný v pěkné zahradě jen 50 m od dlouhé oblázkově‑písečné pláže. Dvoulůžkové pokoje s možností 1 přistýlky.

Letovisko Kolymbia

Hotel Anavandia **** Renovovaný hotel v minimalistickém stylu sestává z několika budov zasazených do pěkné zahrady. Dvoulůžkové pokoje s možností až 2 přistýlek

Letovisko Lardos

Hotel Stafilia*** Rodinný hotel sestává z několika budov umístěných v upravené zahradě přímo u nádherné oblázkové pláže.
Hotel Sun Beach Lindos*** Hotel má vynikající polohu přímo u písečně -oblázkové pláže s lehátky a slunečníky zdarma. Renovované dvoulůžkové pokoje.

LetoviskoMěsto Rhodos

Hotel Semiramis*** Oblíbený hotel s kvalitními službami prošel nedávnou rekonstrukcí v moderním stylu. Dvoulůžkové pokoje s možností 1 přistýlky.

Letovisko Pefkos

Hotel Sunrise**** Stylově zařízený hotel sestávající z hlavní a vedlejší budovy má výbornou polohu přímo u písečné pláže.
Studia Palm Bay Tato příjemná studia, rozdělená do několika budov, mají výhodnou polohu v blízkosti pěkné písečné pláže. Renovovaná dvoulůžková studia s možností až dvou přistýlek.

Letovisko Reni Koskinou

Hotel Virginia*** Hotelový komplex skládající se z několika budov obklopených tropickou zahradou je vzdálený 150 m od písečně -oblázkové pláže.

LetoviskoStegna

Apartmány Stegna Star Tyto apartmány mají vynikající polohu jen 50 m od písečně‑oblázkové pláže. Apartmány s oddělenou dvoulůžkovou ložnicí a obývací místností s možností 2 přistýlek.

Podnebí

V Řecku převládá typické středomořské klima s vynikajícími podmínkami k rekreaci u moře od května do října.

Jídla

Řecká kuchyně je velice pestrá a nabízí množství chutných pokrmů. Hlavními složkami řecké kuchyně je vepřové, drůbeží, rybí a jehněčí maso, ovčí sýr, olivy, česnek, cibule, artyčoky, rajčata, olivový olej a samozřejmě spousta druhů mořských i sladkovodních ryb. Zatímco snídaně nemá v životě Řeků podstatný význam, večeře je opravdovým svátkem. S tím souvisí i klidná až idylická atmosféra večerů v místních restauracích.

Nealkoholické nápoje

Nejrozšířenější jsou čerstvě vymačkané pomerančové šťávy (portokalada), limonády (lemonada), džusy a minerální vody. Káva se zde servíruje v nejrůznějších kombinacích. Velmi osvěžující je káva frappé, což je studené nescafé s cukrem a kostkami ledu. Po večeři se obvykle pije pravá řecká káva (kafé elleniko), chutná podobně jako mokka káva, musíme si ji objednat zvlášť a také uvést jaká má být: velmi sladká - gliko, polosladká - metrio, lehce sladká - elafro, bez cukru - sketo.

Alkoholické nápoje

Destiláty:
Národním nápojem je pálenka ouzo, což je anýzová kořalka čirého vzhledu, která se ředí vodou a poté získává mléčnou barvu. Je velmi osvěžující a dostanete ji prakticky všude. Dalším ze známých řeckých nápojů je metaxa, kvalitní koňak lahodné chuti.
Víno:
Tradičně kvalitní jsou řecká vína, ať již červená (mavro krasi) nebo bílá (aspró krasi). Typicky řeckým vínem je retsina. Jedná se o pryskyřičné víno zvláštní chuti. Vzniklo vlastně náhodou, protože dříve se sudy často utěsňovaly piniovou pryskyřicí, od níž víno získalo svou charakteristickou chuť.
Koktejly:
Řekové jsou mistři v přípravě různých koktejlů, kterých bývají mnohdy nabízeny desítky druhů. Koktejly jsou nejenom výborné chuti, nýbrž lahodí i oku. Obsahují řadu doplňků a ozdob, které se posléze stávají vítanou kořistí vašich dětí.

Speciality místní kuchyně

Souvlaki: maso na jehle na způsob ražniči
Gyros: maso na rožni často podávané v placce z kukuřičné mouky
Brizola: maso upravené jako biftek
Musaka: nákyp s mletým masem, lilkem a bešamelem
Pita: slaný koláč se sýrovou, šunkovou nebo špenátovou náplní
Choriatiki: míchaný řecký salát z rajčat, okurek, papriky, cibule, oliv a sýra
Melindzana: salát z baklažánu, oleje, česneku
Tzatziki: předkrm z jogurtu, okurek a česneku
Feta: bílý ovčí sýr
Stifado: hovězí maso s cibulkami
Sofrito: dušené maso s rýží ve vinné omáčce
Keftedes: masové kuličky s mátou a parmazánem
Skordalia: ryba pečená na olivovém oleji s kořeněnou česnekovou omáčkou
Pastisio: zapékané makarony s mletým masem
Baklava: moučník z lístkového těsta s medem a ořechy
Lukumades: kynuté pečivo s medem a ořechy

Nákupy

Návštěvníky často překvapuje množství obchodů a obchůdků s širokým výběrem lákavého zboží. V turistických centrech nabízí většina obchodů své zboží po celý týden až do pozdních nočních hodin. Samozřejmě s výjimkou tradiční polední siesty, kterou Řekové dosud důsledně dodržují.

Suvenýry

Keramika: je k dostání v obzvlášť velkém výběru jak v ceně, tak i v kvalitě. Sahá od miniaturních modelů řeckých domů a kostelů přes vázy a nádoby až ke kaplím muzejních exponátů.
Byliny: originální upomínkou z cesty jsou bylinky a koření, které je možné zakoupit ve speciálních obchodech.
Med: řecký med je lahodný a existují různé druhy. Určitě se vyplatí přivézt jednu sklenici jako dárek domů, obzvláště pak krétský tymiánový med.
Rakije: je vynikající a cenově velmi výhodná vinná tresť. Určitě bychom se měli pokusit o koupi ve vesnicích, kde se pálí.
Tip: nepříliš drahý a přitom originální suvenýr je kombolóia. Tyto modlitební růžence jsou v Řecku často k vidění u starých mužů a vyrábějí se z nejrůznějších materiálů od umělé hmoty přes jantar až ke dřevu a stříbru. Jsou typicky řeckým suvenýrem.

Řazení:     dle ceny,     termínu,     destinace
Aparthotel Aktypis - Řecko, Zakynthos

Aparthotel Aktypis

Praha letecky
Řecko - Zakynthos - Laganas
01.10. - 08.10. od 14 990,-
více termínů ...

Aparthotel Aktypis leží přímo u dlouhé písečné pláže s pozvolným vstupem do moře v živém letovisku Laganas (Řecko, ...

light all inclusive
3. os. na přist. pobyt zdarmaNově zařazeno v naší nabídce !
Aparthotel Dias Luxury - Řecko - Kréta - Stalida

Aparthotel Dias Luxury****

Praha, Brno, Ostrava letecky
Řecko - Kréta - Stalida
28.09. - 05.10. od 15 290,-
28.09. - 05.10. od 15 290,-
28.09. - 05.10. od 15 290,-
více termínů ...

Luxusní komplex 2 budov se nachází v klidnější části letoviska Stalida (Řecko, Kréta) jen 90 m od moře a 300 m od ...

polopenze
1. dítě na přist. pobyt zdarma do: 12 let1. dítě na přist. pobyt zdarma do - duplikát: 12 let
studia Electra** - Řecko, Kréta

Aparthotel Electra**

Praha letecky
Řecko - Kréta - Stalida
02.10. - 12.10. od 14 990,-
05.10. - 16.10. od 15 590,-
více termínů ...

Aparthotel Electra, obklopený stromy a květinami, se nachází v klidnější části letoviska Stalida (Řecko, Kréta), a to ...

polopenze
1. dítě na přist. pobyt zdarma do: 12 let1. dítě na přist. pobyt zdarma do - duplikát: 12 letNově zařazeno v naší nabídce !